KILIÇDAROĞLU NUN NİĞDE MİTİNGİ

Kılıçdaroğlu Niğde'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Niğde'de aşırı sıcak nedeniyle yaklaşık 20 dakika süren miting konuşmasında hükümete yüklenip, "Bu haramilerin düzenini bozacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Aksaray'daki mitinginin ardından karayoluyla Niğde'ye 1 saat gecikmeli olarak geldi. Bor İlçe girişinde karşılanan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 7 bin kişiye hitap etti. Gölgede 38 derece sıcaklığın olduğu öğlen saatinde yaklaşık 20 dakika konuşma yapan Kılıçdaroğlu, gecikmesinden dolayı özür diledi, sıcakta bekledikleri için de vatandaşlara teşekkür etti. Halkın iktidarını kuracaklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Söz Recep Beyin ezberini de kimyasını da bozacağız. Yalanın, talanın sonu geldi artık. Kimse unutmasın bu ülke sahipsiz değil. Bize diyorlar ki 'halkın çıkarlarını savunacakmışsın, sen bu parayı nerden bulacaksın' diyorlar. Bu para bu ülkede var. Adaletçe, halkça düzgün bölüşülmüyor. Cebini düşünen siyasetçi buna engel. Size bir tarih vereceğim 31 Ekim 2002'de Recep Bey Niğde'ye geliyor. Recep Bey diyor ki 'Biz her şeyi yapacağız, mutfağa gireceğiz fıstıklı helva yapacağız, millet yiyecek' 8 yıl geçti Recep Bey'e fıstıklı helva düştü vatandaşa ayva öyle mi?"diye konuştu. Emekliye milli gelir artışından pay vereceklerine belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

ALIN TERİNİ SÖMÜRÜYOR

"Orda güzel bir pankart var 'Atma Recep Bey, biz emekliyiz, oyumuz Hayır' diyor. Yine bir başka pankartta 'O kefeni ben sana niye giydirdim Recep Bey' diyor. Emekli perişan ettin, ikinci sınıf vatandaş ettin, milli gelir artışından pay verilmez diye kanun çıkarttın. Bakın ben bunu söylüyorum Recep Bey'den hiç ses çıkmıyor. Sen o kanunu çıkarttın, halkın iktidarında biz o kanunu değiştireceğiz. Emekliye bunu yaptı ama çiftçiye de yaptı. Patates üretimi durdu. Recep Bey, gel Niğde'ye patates üreticisinin derdini sor. Kaça mal ediyor sen kaça alıyorsun. Dünyanın en pahalı gübresini, mazotunu, ilacını size satıyor ve Recep Bey diyor ki 'Biz bu memlekete huzur getirdik' diyor. Alın terini sömürüyorsun alın terine önem vermiyorsun. Çiftçi sabahtan akşama kadar çalışır emek verir bari hiç değilse ürettiğinin değerini ver. Size söz halkın iktidarında yani CHP iktidarında ilk yapacağımız iş alın terine değer vermektir. Sayın Başbakan icra dairelerine gitsin, köylünün, esnafın, tüccarın halini görsün, görsün de milletin önüne nasıl çıkıyor ondan sonra karar versin. Bakın güzel bir pankart daha var. 'Ölüyü yedin, diriyi yedin, memleketi yedin gözünü Anayasaya diktin' diyor. Anayasaya ne diyeceğiz. Bakın şimdi siz 'hayır' diyorsunuz Ankara'dan Recep Bey duyuyor, Size söz Recep Bey'in ezberini de kimyasını da bozacağız. Recep beyin düzenini değiştireceğiz. Rantın iktiranı yıkıp halkın iktidarını kuracağız. Çiftçiye söz veriyoruz. Halkın iktidarında alın terine önem veriyoruz, mazotun fiyatını yarıya kadar indireceğiz. ÖTV'yi kaldıracağız. Bu bizim sözümüz Recep Bey'in sözü değil. Halkın sözü, Sizin Kemal'inizin sözü, size söz vereceğim ve yapacağım. "

'DURMAK YOK YOLMAYA DEVAM'

Sözleri sık sık 'Başbakan Kemal' sloganları ile kesilen Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra şöyle dedi:

"'Durmak yok yola devam' diyorlar. Aslında siz de biliyorsunuz 'Durmak yok yolmaya devam' diyorlar. Bu haramilerin düzenini bozacağız, halkın iktidarını kuracağız. Biz sizin için varız sizin için çalışacağız. Kavga varsa sizin için kavga edeceğiz, kendimizi hiç bir şey düşünmüyoruz, hiç bir şeyin peşinden gitmeyeceğiz. Gelecek kaygısı olmayan bu güzel Türkiye'yi ayağa kaldırmak istiyoruz. Memuru, emekliyi, işçiyi, esnafı, tüccarı, sanayiciyi biliyorsunuz bunlar hayatından memnun değil. Hiç kimse hayatından memnun değil. Ama birileri bu düzenden memnun. Emeği sömürenler bu düzenden memnun. Memuru, işçiyi, sanayici, emekliyi, tüccarı, çiftçiyi güler yüzlü kılacağız, herkesin yüzünü güldüreceğiz. Büyük önderimiz Bülent Ecevit'in dediği gibi 'Ne ezen ne de ezilen' insanca hakça bir düzen kuracağız. Şundan emin olun, bütün samimiyetimle bütün içtenliğimle söylüyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmeye çalışmayacağız. Bütün kardeşlerimi CHP'nin çatısı altına bekliyoruz. Bir olalım ayrılmayalım. Size bir söz daha; uzaktan kumandalı hükümet olmayacağız. Tek komutanımız sizler olacaksınız halk olacak."

PANKARTI OTOBÜSE ASTI

Kemal Kılıçdaroğlu, aşırı sıcak nedeniyle kısa tuttuğu konuşmasının ardından kalabalığa karanfil attı. CHP Niğde İl Başkanı Doğan Şafak da Kılıçdaroğlu'na Atatürk motifli halı hediye etti. Kılıçdaroğlu, kalabalık arasında fark ettiği 'Bükülmez Ozan derki; Allah'tan korkarım, haram yiyemem, vatanımı severim, evet diyemem' yazılı pankartı aldırıp, otobüsün ön camına yerleştirdi. Kılıçdaroğlu, günün son mitingini yapacağı Nevşehir'e geçti.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !